SPEED - BALL

   Speed-ball to gra, którą możemy spokojnie nazwać egzotyczną, ponieważ pochodzi z Egiptu. Przywędrowała do Polski trzy lata temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Aby grać w speed-ball potrzebne są tylko dwa rekwizyty: rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu. 
   Gra polega na uderzaniu piłki przymocowanej do stojaka na półtorametrowej żyłce, w taki sposób, aby rotowała wokół masztu. Minimalne wymagania techniczne sprawiają, że rozgrywki można przeprowadzić wszędzie i o każdej porze roku – zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i w plenerze.
   Możemy rywalizować w czterech konkurencjach: grze singlowej i deblowej, super solo – czyli grze na czas, oraz w solo relay –sztafetowej odmianie speed-ballu. Grać może każdy, kto tylko jest w stanie utrzymać rakietkę. Jeśli chodzi o dzieci to nawet 5-latki mogą próbować swoich sił. Ponadto jest to sport, w który rekreacyjnie mogą grać również seniorzy. 

 

Zapraszamy na prezentację i lekcje pokazowe dyscypliny sportu pod nazwą speed - ball
 

Termin: 15 lipca godz. 12.00 - 17.00
Miejsce: Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską

Zajęcia poprwadzi 

Zbigniew Bizoń – zawodnik polskiej kadry speed-ball. Wicemistrz Polski Speed-Ball 2016. Certyfikowany trener. Sędzia speed-ball z uprawnieniami międzynarodowymi. Reprezentant Polski podczas XXVII i XXVIII Mistrzostw Świata w Speed-Ball oraz VIII Klubowych Mistrzostw Świata. Propagator dyscypliny speed-ball w Polsce.